Sale
Item #60CA42SG - 4-1/2" x 9" x 4.6mm x 20mm x 7 x 10mm x 5/8-11" -Dry Diamond Core Bits for Masonry & Concrete (dry/wet)
$211.00 Original price was: $211.00.$194.32Current price is: $194.32.
Item #60CA60SG - 6.0" x 9" x 4.6mm x 20mm x 7 x 10mm x 5/8-11" -Dry Diamond Core Bits for Masonry & Concrete (dry/wet)
$314.00 Original price was: $314.00.$249.80Current price is: $249.80.
Item #60CA50SG – 5.0″ x 9″ x 4.6mm x 20mm x 7 x 10mm x 5/8-11″ -Dry Diamond Core Bits for Masonry & Concrete (dry/wet)
$252.00 Original price was: $252.00.$217.32Current price is: $217.32.
-
Compare
Additional information
| Weight | 9.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 5 × 5 in |
| Outside Diameter | 5.0″ |
| Drilling Depth (H2) | 9″ |
| Segment Width | 4.6mm |
| Segment Length | 20mm |
| Number of Segments | 7 |
| Segment Height | 10mm |
| Thread Size | 5/8-11” |
| 3 pcs (each) | $194.58 |


