Sale
Item #60CA32SG - 3-1/2" x 9" x 4.0mmx 20mm x 6 x 10mm x 5/8-11" -Dry Diamond Core Bits for Masonry & Concrete (dry/wet)
$170.00 Original price was: $170.00.$159.94Current price is: $159.94.
Item #60CA42SG - 4-1/2" x 9" x 4.6mm x 20mm x 7 x 10mm x 5/8-11" -Dry Diamond Core Bits for Masonry & Concrete (dry/wet)
$211.00 Original price was: $211.00.$194.32Current price is: $194.32.
Item #60CA40SG – 4.0″ x 9″ x 4.2mm x 20mm x 6 x 10mm x 5/8-11″ -Dry Diamond Core Bits for Masonry & Concrete (dry/wet)
$182.00 Original price was: $182.00.$168.00Current price is: $168.00.
-
Compare
Additional information
| Weight | 7.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 4 × 4 in |
| Outside Diameter | 4.0″ |
| Drilling Depth (H2) | 9″ |
| Segment Width | 4.2mm |
| Segment Length | 20mm |
| Number of Segments | 6 |
| Segment Height | 10mm |
| Thread Size | 5/8-11” |
| 3 pcs (each) | $150.20 |


