Sale
Item #60CA21SG-2-1/4" x 9" x 3.8mm x 20mm x 4 x 10mm x 5/8-11" -Dry Diamond Core Bits for Masonry & Concrete (dry/wet)
$120.00 Original price was: $120.00.$109.17Current price is: $109.17.
Item #60CA22SG- 2-1/2″ x 9″ x 3.8mm x 20mm x 5 x 10mm x 5/8-11″ -Dry Diamond Core Bits for Masonry & Concrete (dry/wet)
$128.00 Original price was: $128.00.$119.85Current price is: $119.85.
-
Compare
Additional information
| Weight | 5.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 3 × 3 in |
| Outside Diameter | 2-1/2″ |
| Drilling Depth (H2) | 9″ |
| Segment Width | 3.8mm |
| Segment Length | 20mm |
| Number of Segments | 5 |
| Segment Height | 10mm |
| Thread Size | 5/8-11” |
| 3 pcs (each) | $106.86 |


