Sale
Item #60CA17SG 1-3/4" x 9" x 3.8mm x 20mm x 4 x 10mm x 5/8-11" -Dry Diamond Core Bits for Masonry & Concrete (dry/wet)
$100.00 Original price was: $100.00.$92.97Current price is: $92.97.
Item #60CA21SG-2-1/4" x 9" x 3.8mm x 20mm x 4 x 10mm x 5/8-11" -Dry Diamond Core Bits for Masonry & Concrete (dry/wet)
$120.00 Original price was: $120.00.$109.17Current price is: $109.17.
Item #60CA20SG- 2.0″ x 9″ x 3.8mm x 20mm x 4 x 10mm x 5/8-11″ -Dry Diamond Core Bits for Masonry & Concrete (dry/wet)
$110.00 Original price was: $110.00.$104.21Current price is: $104.21.
-
Compare
Additional information
| Weight | 4.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 3 × 3 in |
| Outside Diameter | 2.0″ |
| Drilling Depth (H2) | 9″ |
| Segment Width | 3.8mm |
| Segment Length | 20mm |
| Number of Segments | 4 |
| Segment Height | 10mm |
| Thread Size | 5/8-11” |
| 3 pcs (each) | $82.67 |


