Sale
Item #60CA14SG - 1-1/4" x 9" x 3.8mm x 16mm x 3 x 10mm x 5/8-11" -Dry Diamond Core Bits for Masonry & Concrete (dry/wet)
$89.00 Original price was: $89.00.$76.10Current price is: $76.10.
Item #60CA145SG 1-3/8" x 9" x 3.8mm x 16mm x 3 x 10mm x 5/8-11" -Dry Diamond Core Bits for Masonry & Concrete (dry/wet)
$92.00 Original price was: $92.00.$78.90Current price is: $78.90.
Item #60CA15SG – 1-1/2″ x 9″ x 3.8mm x 20mm x 3 x 10mm x 5/8-11″ -Dry Diamond Core Bits for Masonry & Concrete (dry/wet)
$95.00 Original price was: $95.00.$84.35Current price is: $84.35.
-
Compare
Additional information
| Weight | 3.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 3 × 3 in |
| Outside Diameter | 1-1/2″ |
| Drilling Depth (H2) | 9″ |
| Segment Width | 3.8mm |
| Segment Length | 20mm |
| Number of Segments | 3 |
| Segment Height | 10mm |
| Thread Size | 5/8-11” |
| 3 pcs (each) | $74.91 |


