Sale
Back to products
Item #60CA11SG - 1-1/8" x 9" x 3.8mm x 16mm x 3 x 10mm x 5/8-11" -Dry Diamond Core Bits for Masonry & Concrete (dry/wet)
$86.00 Original price was: $86.00.$74.21Current price is: $74.21.
Item #60CA10SG – 1.0″ x 9″ x 3.6mm x 16mm x 3 x 10mm x 5/8-11″ -Dry Diamond Core Bits for Masonry & Concrete (dry / wet)
$83.00 Original price was: $83.00.$72.30Current price is: $72.30.
-
Compare
Additional information
| Weight | 2.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 3 × 3 in |
| Outside Diameter | 1.0″ |
| Drilling Depth (H2) | 9″ |
| Segment Width | 3.6mm |
| Segment Length | 16mm |
| Number of Segments | 3 |
| Segment Height | 10mm |
| Thread Size | 5/8-11” |
| 3 pcs (each) | $64.07 |


